Përleshje në Pejë, arrestohen tetë persona - Bota Sot
Përleshje në Pejë, arrestohen tetë persona

Kronikë e zezë

E premte, 16 nëntor 2018

Përleshje në Pejë, arrestohen tetë persona

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 10:37
Foto ilustrim

Policia ka arrestuar dje në Pejë tetë të dyshuar, pasi që të njëjtit janë përleshur fizikisht në mes vete me ç’rast kanë përdor edhe armë zjarri.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Nëna Terezë” ndërkaq nuk raportohet për të lënduar. Gjatë kontrollit tek disa të dyshuar janë gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri-pistoletë me një karikator me 12 fishekë, një brisk, një gëzhojë dhe 35 fishek te kalibrit 9x19mm.

Me urdhër të prokurorit tre të dyshuar dërgohen në mbajtje ndërsa të tjerët lirohen në procedurë të rregullt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test