66 aksidente për 24 orë, një me pasoja fatale - Bota Sot
66 aksidente për 24 orë, një me pasoja fatale

Kronikë e zezë

E premte, 16 nëntor 2018

66 aksidente për 24 orë, një me pasoja fatale

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 09:41
Ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Kosovës janë regjistruar gjithsej 66 aksidente trafiku, prej të cilave një ka përfunduar me pasoja fatale, 23 me persona të lënduar dhe 42 të tjera me dëme materiale.

Sipas policisë, ndaj pjesëmarrësve në komunikacion që kanë thyer rregullat e trafiku janë shqiptuar 1419 gjoba kundërvajtëse.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test