Goditet rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike, arrestohet i riu - Bota Sot
Goditet rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike, arrestohet i riu

Kronikë e zezë

E diel, 18 nëntor 2018

Goditet rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike, arrestohet i riu

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 11:00
Lëndë narkotike

Një i ri u arrestua nga Policia e Elbasanit, pasi në automjet i janë gjetur lëndë narkotike. Uniformat blu kanë njoftuar se kanë arrestuar R.H 26 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke disponuar drogë.

Njoftimi i policisë:

Elbasan

Goditet një rast i shpërndarjes së lëndeve narkotike në doza të vogla .

Arrestohet në flagrancë poseduesi i lëndës narkotike.

Në vijim të punës për parandalimin , evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve,si dhe bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

R.H, 26 vjeç, banues në lagjen “Aqif Pasha”, Elbasan.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve kishin marrë informacion se në lagjen “5 Maji”, Elbasan, ky shtetas po transportonë një sasi lëndë narkotike për ta shitur në doza, ku gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e tij, shërbimet e policisë gjetën dhe bllokuan në cilësinë provës materiale 289 gramë lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale të “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test