Xhaxhai tenton të vrasë nipin 22-vjeçar - Bota Sot
Xhaxhai tenton të vrasë nipin 22-vjeçar

Kronikë e zezë

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Xhaxhai tenton të vrasë nipin 22-vjeçar

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 15:37
Ilustrim

Autoritetet policore në Mirditë kanë mundur të parandalojnë një ngjarje, e cila mund të kishte përfunduar në tragjedi.

Kështu, sipas një njoftimi zyrtar të policisë, pas një konflikti për motive të dobëta, 59-vjeçarit Preng Teska, banues në Kurbin tentoi të vriste me pushkë nipin e tij 22-vjeçar, A.Teska.

Fatmirësisht, ndërhyrja në kohë e policisë bëri që gjithçka të mbyllej me kaq. Autoritetet arrestuan 59-vjeçarin, ndërsa sekuestruan pushkën dhe një karikator me 10 fishekë.

Shkaqet e konfliktit mes palëve mbeten të panjohura.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test