3 aksidente me fatalitet dhe 846 gjoba për 24 orë në Kosovë - Bota Sot
3 aksidente me fatalitet dhe 846 gjoba për 24 orë në Kosovë

Kronikë e zezë

3 aksidente me fatalitet dhe 846 gjoba për 24 orë në Kosovë

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 10:08
Ilustrim

24 orëshi i kaluar në Kosovë është shënuar me tri aksidente fatale dhe gjithsej 846 tiketa të trafikut të shqiptuara.

Në vuajtje të dënimit janë dërguar dy persona, 12 janë arrestuar, kurse 7 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Numri i përgjithshëm i aksidenteve gjatë ditës së diele ishte 30. 

Përveç tri aksidenteve me fatalitet, u shënuan edhe 13 aksidente me të lënduar, kurse 14 sosh pa të lënduar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat