Lëndohet derisa ishte duke punuar - Bota Sot
Lëndohet derisa ishte duke punuar

Kronikë e zezë

E martë, 16 tetor 2018

Lëndohet derisa ishte duke punuar

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 10:49
Foto ilustrim

Policia raporton se një punëtor derisa ishte duke punuar në një shtëpi nga pakujdesia ka rënë nga një lartësi prej 3 metrave.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Greikoc të Suharekës ku viktima është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal të Prizrenit, sipas mjekut kujdestar është jashtë rrezikut për jetë. 

Njësitë përkatëse policore dhe Inspektori i punës kanë dalë në vendin e ngjarjes. Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test