I digjen mjedrat në arë - Bota Sot
I digjen mjedrat në arë

Kronikë e zezë

E martë, 16 tetor 2018

I digjen mjedrat në arë

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 10:47
Ilustrim

Policia raporton se në Malishevë një person ka raportuar se të dyshuar të panjohur i kanë vënë zjarrin hamulloreve me ç’rast zjarri ka depërtuar në pronën e tij dhe iu kanë djegur 1.30 hektarë me mjedër si dhe sistemi i ujitjes.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa njësiti zjarrfikës ka lokalizuar zjarrin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test