Kamionçina bie nga ura në lumë, lëndohen dy persona - Bota Sot
Kamionçina bie nga ura në lumë, lëndohen dy persona

Kronikë e zezë

Kamionçina bie nga ura në lumë, lëndohen dy persona

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 22:33
Kamionçina bie nga ura në lumë, lëndohen dy persona

Një kamionçinë, e drejtuar nga një 60-vjeçar, ka dalë nga ura dhe ka përfunduar në lumë.

Ngjarja ka ndodhur në Tropojë dhe për pasojë, janë plagosur dy persona që udhëtonin me 60-vjeçarin.

Sipas Policisë Vendore, mësohet se u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për shtetasin Gj. P., vjeç 60, banues në Tiranë, pasi në aksin rrugor Lekbibaj – Fierzë, në vendin e quajtur “Ura Meturit”, duke drejtuar kamionçinën tip “Benz”, ka dalë nga ura dhe ka rënë në lumë për pasojë janë dëmtuar pasagjerët, shtetasit B. P., dhe A. P., banues në fshatin Lekbibaj, dhe ndodhen në spital, janë jashtë rrezikut për jetën.

Komisariati i Policisë Tropojë

Më datë 09. 10. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për shtetasin Gj. P., vjeç 60, banues në Tiranë, pasi në aksin rrugor Lekbibaj – Fierzë, në vendin e quajtur “Ura Meturit”, duke drejtuar kamionçinën tip “Benz”, ka dalë nga ura dhe ka rënë në lumë për pasojë janë dëmtuar pasagjerët, shtetasit B. P., dhe A. P., banues në fshatin Lekbibaj, dhe ndodhen në spital, janë jashtë rrezikut për jetën. Neni 290 i Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test