Rryma e ujit rrëmben taksinë, vdes çifti - Bota Sot
Rryma e ujit rrëmben taksinë, vdes çifti

Kronikë e zezë

E mërkurë, 24 tetor 2018

Rryma e ujit rrëmben taksinë, vdes çifti

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 07:26
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pasi përmbytjet përfshinë ishullin spanjoll të Majorca gjatë natës të paktën 5 persona kanë vdekur. Ata po udhëtonin me automjet nëpër  qytetin e Sant Llorenc des Cardassar rreth orës 8 të mbrëmjes së të martës kur një lumë aty afër doli nga shtrati dhe ‘rrëmbeu’ automjetin.

Gjithashtu shoferi i taksisë është në mes personave të zhdukur. Taksisti punonte për Radio Taxi Cala Millor, që konfirmoi dy vdekjet dhe zhdukjen e shoferit.

Një zëdhënëse e shërbimeve emergjente tha: “Pesë vetë duke përfshirë dy shtetas britanikë kanë vdekur. Viktimat britanike po udhëtonin në një taksi që u ‘rrëmbye’ nga përmbytjet e mëdha. Trupat e tyre u gjetën brenda automjetit.” Ndërsa ende nuk bëhet i ditur identiteti i viktimave

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test