Emri i të plagosurit në Istog dhe personi që dyshohet se e ka bërë këtë vepër - Bota Sot
Emri i të plagosurit në Istog dhe personi që dyshohet se e ka bërë këtë vepër

Kronikë e zezë

Emri i të plagosurit në Istog dhe personi që dyshohet se e ka bërë këtë vepër

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 10:27
Ilustrim

(E plotësuar) - Një person është plagosur pasditën e djeshme në Istog. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Muzhevinë. Emri i të plagosurit është Ukë Idrizaj. Policia ka konfirmuar se një person është arrestuar si i dyshuar për këte vepër.

I arrestuari është L.Arifaj nga Istogu. Mediat bëjnë të ditur se një kontest pronësor ka shpier deri te ky sherr.

I plagosuri është jashtë rrezikut për jetë.

“Dje kemi pranuar një informatë se në fshatin Muzhevinë të Istogut, rreth orës 17:10 ka ndodhur një rast i plagosjes. Pasi ka dal në vendin e ngjarjes, policia ka vërejtur njolla gjaku, kurse personi i plagosur nuk ka qenë në vendin e ngjarjes. Policia është informuar se një i dyshimtë k/shqiptar e ka goditur me një plumb viktimën në pjesën e epërme të këmbës së majtë” thuhet në njoftimin e policisë.

Viktima fillimisht ka pranuar tretman mjekësor në QMF në Istog, e pastaj është dërguar në spitalin rajonal në Pejë.

Plagosje në Istog, arrestohet i dyshuari

Një person është plagosur dje pasdite me armë zjarri në fshatin Muzhevinë të Istogut, derisa policia ka arritur që menjëherë ta arrestoj të dyshuarin.

Rastin e ka konfirmuar, zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj.

“Dje kemi pranuar një informatë se në fshatin Muzhevinë të Istogut, rreth orës 17:10 ka ndodhur një rast i plagosjes. Pasi ka dal në vendin e ngjarjes, policia ka vërejtur njolla gjaku, kurse personi i plagosur nuk ka qenë në vendin e ngjarjes. Policia është informuar se një i dyshimtë k/shqiptar e ka goditur me një plumb viktimën në pjesën e epërme të këmbës së majtë”, ka thënë Ibraj.

Sipas tij, viktima fillimisht ka pranuar tretman mjekësor në QMF në Istog, e pastaj është dërguar në spitalin rajonal në Pejë.

“Sipas vlerësimit të konstatimit mjekësor, i njëjti është jashtë rrezikut për jetë. I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është ndaluar për 48 orë. Rasti është në proces hetimi, kurse arma e tipit TT M57 me një karikator prej 7 fishekë e cila  dyshohet se është përdor është konfiskuar nga hetuesit. Hetuesit janë duke ndërmarr masat e nevojshme për të mësuar motivin e këtij rasti dhe sipas procedurave rasti do të procedohet në institucionet përkatëse në prokurori”, ka përfunduar Ibraj. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test