Elbasan, i riu kapet me 4 mina me telekomandë - Bota Sot
Elbasan, i riu kapet me 4 mina me telekomandë

Kronikë e zezë

Elbasan, i riu kapet me 4 mina me telekomandë

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 12:32
Pamje nga videoja

Goditet një rast i trafikimit të minave me telekomandë. Në Elbasan është arrestuar Petraq Kote, 28 vjeç, banues  në Tiranë poseduesi i tyre.

Nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet policore, shtetasit Petraq Kote, në ambientet e një lokali në fshatin Mengel, Njësia Administrative Labinot-Fushë, iu gjetën 4 copë mina me shpërthim në distancë, të pajisura me aparat telefoni celular me bateri, fije përcjellëse dhe magnet të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Vijon operacioni për identifikimin e shtetasit /shtetasve të cilëve ky shtetas do t’ua shiste.

 Materialet në ngarkim të shtetasit Petraq Kote,i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale të “Prodhimi dhe mbatja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”,  të parashikuar nga neni 278/5 i Kodit Penal. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...