Arrestohet shtetasi nga Kosova në Mal të Zi nën dyshimet se kërcënoi një prift - Bota Sot
Arrestohet shtetasi nga Kosova në Mal të Zi nën dyshimet se kërcënoi një prift

Kronikë e zezë

Arrestohet shtetasi nga Kosova në Mal të Zi nën dyshimet se kërcënoi një prift

Më: 30 tetor 2018 Në ora: 12:54
Foto ilustruse

Një shqiptar nga Kosova me inicialet E.T. është arrestuar në Ulqin nën dyshimet se ka kërcënuar një prift.

Siç raportojnë mediat malazeze kosovari është prezantuar si pronar i një furre të Ulqinit duke kërkuar para.

Pas një reagimi negativ nga ana e priftit raportohet se kanë pasuar kërcënimet e drejtpërdrejta që gjë më pas prifti e informoi policinë.

Kosovari me inicialet E.T akuzohet për veprën  penale të rrezikut të sigurisë dhe rasti do të transferohet tek autoritetet gjyqësore në Kosovë”,

Të dyshuarit për sulmin ndaj priftit i është ndaluar hyrja për një kohë të caktuar në Mal të Zi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...