Arrestohen dy persona në Vushtrri - Bota Sot
Arrestohen dy persona në Vushtrri

Kronikë e zezë

E premte, 16 nëntor 2018

Arrestohen dy persona në Vushtrri

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 17:24
Ilustrim

Policia e Kosovës në Vushtrri, të premtën në orët e pasditës ka arritur t’i identifikojë dy të dyshuar dhe më pas t’i arrestojë për veprën “ tentim vrasje “ dhe “arratisje e personit të privuar nga liria”.

Arrestimi i tyre u bë gjatë një kontrolli policor ku të dyshuarit L.B 18 vjeç, i është gjetur dhe i është konfiskuar një pistoletë me pesë fishekë.

I njëjti ishte në kërkim nga Policia në Mitrovicë për veprën “ tentim vrasje “, të ndodhur javë më parë.

I arrestuari tjetër është L.L 20 vjeç, i cili ishte arratisur nga Qendra Korrektuese në Lipjan. Ai i është dorëzuar Njësisë së Hetimeve Rajonale në Prishtinë, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës në Mitrovicë, përcjellë Klan Kosova.

Ndaj të dyshuarit L.B pas intervistimit nga prokurori i është caktuar masa e ndalimit policor për 24 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test