Ndihmonin për kalim të paligjshëm të kufirit, arrestohen dy persona - Bota Sot
Ndihmonin për kalim të paligjshëm të kufirit, arrestohen dy persona

Kronikë e zezë

Ndihmonin për kalim të paligjshëm të kufirit, arrestohen dy persona

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 08:54
Foto ilustrim

Policia ka ndaluar dy shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Mësohet se janë arrestuar Olsi Hysa (28 vjeç) dhe Ali Jahja (27 vjeç).

Kapja dhe ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...