Dërgon dy ‘zolla’ në polici - Bota Sot
Dërgon dy ‘zolla’ në polici

Kronikë e zezë

Dërgon dy ‘zolla’ në polici

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 14:41
Ilustrim

Një person nga fshati Llashticë të Gjilanit, ka njoftuar se derisa po grumbullonte metale në djeponin e fshatit, ka gjetur dhe ka sjellë në stacionin Policor Zhegër, dy granatahedhës me madhësi 80 cm.

Mjetet e dyshuara janë nën sigurimin dhe mbikëqyrjen e Policisë.

Njësiti i EOD-ës nga FSK-ja, ka identifikuar mjetet e dyshuara, bëhet fjalë për dy raketa hedhes krahu –“Zolla”,të cilat janë  tërhequr në mënyrë të sigurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...