Kallashnikovë me postë drejt Anglisë, çfarë kërkon Prokuroria për shijaksin - Bota Sot
Kallashnikovë me postë drejt Anglisë, çfarë kërkon Prokuroria për shijaksin

Kronikë e zezë

Kallashnikovë me postë drejt Anglisë, çfarë kërkon Prokuroria për shijaksin

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 15:31
Saimir Cullhaj

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur që të kërkojë 12 vite burg për shtetasin, Saimir Cullhaj.

32-vjeçari një vit më parë është kapur duke transportuar armë zjarri kallshnikov përmes postës në aeroportin e Rinasit. 

Armët ishin vendosur në pako dhe do dërgoheshin në Angli. 

Tashmë 32-vjeçarin nga Shijaku, i cili akuzohet se ka dërguar tre pakot me armë zjarri për në Londër, pritet që të dal para gjykatësve për tu njohur me denimin përkatës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...