Dogana ndalon kontrabandën me ari dhe barna - Bota Sot
Dogana ndalon kontrabandën me ari dhe barna

Kronikë e zezë

Dogana ndalon kontrabandën me ari dhe barna

Më: 18 dhjetor 2018 Në ora: 15:15
Ilustrim

Ekipet e Anti-kontrabandës sot në rajonin e Hanit të Elezit kanë kapur sasi të arit dhe barnave të kontrabanduara në një autobus.

Gjatë kontrolleve në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit oficerët doganor kanë selektuar për kontroll një autobus të udhëtarëve të linjës Turqi-Kosovë, me ç’rast në një pjesë të autobusit janë gjetur të fshehura sasi e konsiderueshme të barnave të ndryshme.

Pas kësaj është ushtruar kontrolle trupore edhe te disa udhëtarë ku te njëri prej tyre është gjetur një sasi e konsiderueshme e arit.

Barnat dhe ari janë konfiskuar derisa ndaj të dyshimtëve është iniciuar procedura kundërvajtëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...