Shtetasi serb kapet duke hyrë me armë në Kosovë - Bota Sot
Shtetasi serb kapet duke hyrë me armë në Kosovë

Kronikë e zezë

Shtetasi serb kapet duke hyrë me armë në Kosovë

Më: 19 dhjetor 2018 Në ora: 10:04
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas serb te ‘Dheu i Bardhë’, pasiqë gjatë kontrollimit dhe legjitimimit të pasagjereve nga policia të një autobusi në hyrje nga Serbia në territorin e Kosovës, në valixhen e tij janë gjetur dhe janë konfiskuar dy armë-revole me gaz.

I dyshuari pas intervistimit në prani të avokatit mbrojtës me vendimin e prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes. Ndërsa rasti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...