Kukës/ Historia e protestuesit të arrestuar, s’kishte një qindarkë në xhep - Bota Sot
Kukës/ Historia e protestuesit të arrestuar, s’kishte një qindarkë në xhep

Kukësi

Kukës/ Historia e protestuesit të arrestuar, s’kishte një qindarkë në xhep

Më: 7 prill 2019 Në ora: 14:59
Kujtim Shala

Protestat kundër qeverisë së Edi Ramës kanë një kosto për qytetarët dhe militantët e PD që dali në shesh, apo i zënë prita shefit të ekzekutivit, siç ka ndodhur rëndom në Fier, Librazhd, Elbasan, e së fundmi dhe në Kukës.

Kostoja është arrestimi i shumë prej tyre, të cilët akuzohen për kundërshtim të forcave të rendit.

Por, një histori e rrallë është publikuar nga kreu i degës së PD-së në Kukës, Afrim Rexhmati në rrjetet sociale, si për të treguar se dhjetëra nga ata që dalin kundër Ramës janë qytetarë të thjeshtë, të shtyrë nga hallet e jetës për të protestuar.

Sipas tij, Kujtim Shala është një banor i Mamëz të Kukësit, jo anëtar i PD-së, që u ndalua nga policia pasi mori pjesë në protestën e 16 marsit.

“Kujtimi është i sëmurë me diabet, por më e dhimbshme është ajo, kur në portofolin e tij, policia gjeti vetëm një kartë identiteti. Kujtimi nuk kishte në xhep asnjë qindarkë”, shkruan Rexhmati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...