Rama nga Kukësi: Kemi caktuar një datë për të ulur avionin, do sjellim ata që më kanë përqershur më shumë nga Londra

Kukësi

Rama nga Kukësi: Kemi caktuar një datë për të ulur avionin, do sjellim ata që më kanë përqershur më shumë nga Londra

Më: 20 mars 2021 Në ora: 15:11
Edi Rama

Kryeministrit Edi Rama tha se është caktuar data kur do të ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit, por zgjodhi të mos ta thoshte.

Siç e ka thënë dhe më parë jo pak herë, ai u shprehej se të parët që do vijnë do jenë ata që e kanë sharë më shumë .

“E ardhmja e Kukësit është turizmi. Kemi caktuar edhe datën për uljen e avionit të parë në Kukës dhe për të sjellë ata nga Londra që më kanë sharë e përqeshur. Shumë kush na thotë ç’na duhen portet dhe aeroportet, ne duam burg, së pri për bukë shqiptarët nuk kanë vdekur për burg që nga koha e Skënderbeut, por nëse i referohemi bukës i metaforë që ka të bëjë me mirëqenien dhe sigurinë, aeroportet janë fabrika buke.

Krijojnë kushtet për të pasur mundësi ofertash të të gjitha natyrave për ta. Është fakt i njohur që një aeroport 1 euro e shpenzuar 23 euro të kthyera në një periudhë afatmesme”, tha Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat