E papritur/ Pak çaste pas nisjes së votimit, tërhiqet nga gara kandidati për kreun e PD-së në Kukës

Kukësi

E papritur/ Pak çaste pas nisjes së votimit, tërhiqet nga gara kandidati për kreun e PD-së në Kukës

Më: 17 prill 2022 Në ora: 10:19
Irel Elezi është tërhequr nga gara vetëm pak çaste pas nisjes së votimit.

Kandidati për degën e PD-së në Kukës, Irel Elezi është tërhequr nga gara vetëm pak çaste pas nisjes së votimit.

Elezi pretendon se lista e anëtarësisë e vënë në dispozicion nga Komisioni i Rithemelimit ka mangësi të anëtarëve të hershëm të kësaj force politike dhe emra të rinj duke e cilësuar manipulim të procesit.

Faktin e tërheqjes nga gara e bën të ditur edhe kryetari i komisionit të votimit Halit Muçmata ndërsa thekson se ecuria e procesit të votimit është normale dhe me interes nga anëtarët.

Në këtë proces janë thirrur 2,000 anëtarë të PD-së në Kukës për të zgjedhur kryetarin e Degës, proces në të clin garonin Admir Sinamati e Irel Elezi, ky i fundit i tërhequr tashmë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat