Pamje të rralla: Ja si u ndërtua Kukësi i ri gjatë komunizmit (Video) - Bota Sot
Pamje të rralla: Ja si u ndërtua Kukësi i ri gjatë komunizmit (Video)

Kukësi

E hënë, 19 nëntor 2018

Pamje të rralla: Ja si u ndërtua Kukësi i ri gjatë komunizmit (Video)

Më: 6 qershor 2016 Në ora: 16:00
ilustrim

Në këtë video shihet shpërngulja nga Kukësi i Vjetër për në Qytetin e Ri, falë një Dokumentari të Kohës prodhim i AQSHF, nga rubrika “KUKESI I VJETER”.

Në të shihet organizimi mbarëpopullor dhe koordinimi deri në detaj i çdo gjëje.

Video e mëposhtme ilustron më së miri realitetin e epokës komuniste:

 

 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test