Lejuan të arratiset të ndaluarin nga Kosova, arrestohen dy policë në Kukës - Bota Sot
Lejuan të arratiset të ndaluarin nga Kosova, arrestohen dy policë në Kukës

Kukësi

Lejuan të arratiset të ndaluarin nga Kosova, arrestohen dy policë në Kukës

Më: 14 korrik 2016 Në ora: 12:02
Kufiri Kosovë-Serbi

Arrestohen 2 punonjës të policisë me detyre trup shërbimi në pikën e kalimit kufitar Qafë- Morinë, pranë Drejtorisë Rajonale të kufirit Kukës.

Strukturat e SHÇBA në Kukës kanë arrestuar në flagrancë 2 punonjësit e policisë Musa Bisheva 53 vjeç dhe Gëzim Shabanaj 48 vjeç, të dy lindur dhe banues në Tropojë.

Dy efektivët akuzohen se kanë ndihmuar të arratiset  një person të ndaluar nga Kosova.

“Të dy këta punonjës policie duke qenë në detyrë në datë 13 korrik, ishin duke shoqëruar një shtetas tëe ndaluar nga Kosova, në ambientet e pikës së kalimit kufitar. Shtetasi Xhevat Thaqi, ishte ndaluar nga policia pasi ishte shpallur ë  kërkim ndërkombëtar, por ai mundi të largohet në drejtim te paditur” thuhet në njoftimin e policisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test