Kukës, stuhia me breshër e shi shkakton dëme - Bota Sot
Kukës, stuhia me breshër e shi shkakton dëme

Kukësi

Kukës, stuhia me breshër e shi shkakton dëme

Më: 23 gusht 2016 Në ora: 16:38
Kukës

Stuhia me reshje shiu dhe breshër 24 orët e fundit në bashkinë e Hasit ka shkaktuar dëme në dy njësi administrative, Fajza dhe Tobel.

Në fshatin Tobel nga reshjet dhe bresheri janë demtuar 15 ha tokë të mbjella me fidanë,vreshtari,pemtore.Në fshatin Gjinaj janë dëmtuar çatitë e tre shtëpive, është demtuar edhe rruga që lidh fshatin më Kukësin dhe Krumën. Ka edhe dëme në kulturat bujqësore.

Ekspertët e bashkisë Has dhe prefekturës Kukes kanë bërë verifikimin në terren të dëmeve, ndërkohë fermerët kërkojnë kompensim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test