Kukësi ‘zhduket’ nga mjegulla, vështirësohet qarkullimi i banorëve dhe i mjeteve - Bota Sot
Kukësi ‘zhduket’ nga mjegulla, vështirësohet qarkullimi i banorëve dhe i mjeteve

Kukësi

Kukësi ‘zhduket’ nga mjegulla, vështirësohet qarkullimi i banorëve dhe i mjeteve

Më: 21 shkurt 2017 Në ora: 12:43
Ilustrim

Mjegulla e dendur ne Kukës ka krijuar vështirësi ne lëvizjen e këmbësorëve dhe te mjeteve. 

 Ne distancën 70 m nuk shikohet asgjë. Kështu të paktën raporton ABCNews.

Ne kushte te tilla shpejtësia e lejuar nuk duhet te kaloje me shume se 40 km ne ore. Rruga e Kombit qe nga Tuneli i Kalimashit deri ne Morin, e përtej saj deri ne Prizren është e gjitha e mbuluar me mjegull qe ne orët e para te mëngjesit. 

Temperaturat ne Kukës shënojnë minus 2 grade dhe ne rruge ka prezence te akullit. Fenomeni i mjegullës nuk është i pazakonte, veçanërisht gjate vjeshtës e pranverës nga mëngjesi e deri ne mesdite.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test