Një kuti mban "peng" mbylljen e procesit të numërimit në Qarkun e Kukësit - Bota Sot
Një kuti mban "peng" mbylljen e procesit të numërimit në Qarkun e Kukësit

Kukësi

Një kuti mban "peng" mbylljen e procesit të numërimit në Qarkun e Kukësit

Më: 27 qershor 2017 Në ora: 06:16
Kukes

Në Kukës ka përfunduar numërimi i 172 kutive nga 173 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Demokratike është kryesuese me 47.16% të votave.

PS vjen e dyta me 43.63% të votave. LSI renditet e treta me 6.99% të votave. 

Në Kukës ndahen 3 mandate deputetësh dhe në bazë këtyre rezultateve, projeksioni për ndarjen e mandateve është ky: PD 2 mandate; PS 1 mandat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test