Zjarr në nënstacionin e Rexhepajt, një pjesë e Kukësit pa energji - Bota Sot
Zjarr në nënstacionin e Rexhepajt, një pjesë e Kukësit pa energji

Kukësi

Zjarr në nënstacionin e Rexhepajt, një pjesë e Kukësit pa energji

Më: 28 korrik 2017 Në ora: 11:25
Ilustrim

Pjesërisht qyteti i Kukësit si dhe ish komuant Terthore, Topojan, Shishtavec, Bicaj, Ujëmishte dhe Shtiqen kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të zjarrit që ra në një pjesë të nënstacionit Rexhepaj.

Për pasojë kanë pësuar djegie dhe janë dëmtuar rëndë 6 fidra 10 kV. Grupet e OSHEE janë në vendngjarje duke punuar prej dy orësh ndërsa nevojitet të paktën dhe një orë për riparimin e dëmit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test