Rama jep leje për 5 HEC-e në Kukës, banorët dalin në protesta - Bota Sot
Rama jep leje për 5 HEC-e në Kukës, banorët dalin në protesta

Kukësi

Rama jep leje për 5 HEC-e në Kukës, banorët dalin në protesta

Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 11:29
Kukës

Lejet e miratuara nga KKT për ndërtimin e 5 hidrocentraleve në fshatrat Turaj, Novosej dhe Topojan të Kukësit, nuk janë pritur mirë nga komuniteti i banorëve të zonës.

Kryeplaku i fshatit Novosej, u ka bërë thirrje banorëve të fshatrave të zonës ku parashikohet ndërtimi i hidrocentraleve, të bashkohen në një protestë anti-HEC-e, ditën e sotme në orën 10:00, tek Ura e Topojanit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test