Fruthi mbërrin në Kukës - Bota Sot
Fruthi mbërrin në Kukës

Kukësi

E martë, 16 tetor 2018

Fruthi mbërrin në Kukës

Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 13:22
Foto ilustrim

Eshtë shfaqur në Kukës rasti i parë i dyshuar për fruth. Mjekët pediatër thonë se rasti është i izoluar deri në këto momente dhe priten përgjigjet e analizave për të konfirmuar nëse bëhet fjalë për sëmundjen e fruthit.

Fëmija është një bebe 4 muajsh e gjysëm, i seksit mashkull. Ky është rasti i parë i dyshuar për fruth pas shumë vitesh në qytetin e Kukësit. Ndërkohë që në Tiranë deri tani janë shënuar 2 viktima.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test