Kulinaria dhe shumëllojshmëria e saj, inspirim për brezin e ri - Bota Sot
Kulinaria dhe shumëllojshmëria e saj, inspirim për brezin e ri

Kukësi

E martë, 23 tetor 2018

Kulinaria dhe shumëllojshmëria e saj, inspirim për brezin e ri

Më: 27 maj 2018 Në ora: 14:29
Kukës

Brezi i ri çdo ditë e më shumë po përqafon kulturën dhe traditën tonë.Ata po angazhohen nga institucionet përkatëse si shkollat për të mësuar sa më shumë rreth vlerave dhe kulinarisë sonë të larmishme.

Së fundmi në rrethin e Kukësit nxënësit e shkollës së mesme të bashkuar “Qazim Shehu” në Shtiqen kanë organizuar një panair me ushqime tradicionale të zonës.

Image

Nën kujdesin e mësuesve të shkollës,ata kanë treguar vlerat e tyre, për një të ushqyer të shëndetshëm dhe për të zhvilluar shprehi të një biznesi të suksesshëm në të ardhmen në kushtet e ekonomisë së tregut.

Veprimatri të tilla në shkollat e Shqipërisë po organizohen shumë pasi këto aktivitete afrojnë brezin e ri me rrënjët e vendit të tyre pasi ata njohin dhe prekin nga afër ato për të cilat kanë mësuar deri tani./ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test