Prefekti nuk firmos nderimin e Gafur Mazrekut si ‘Qytetar Nderi’ - Bota Sot
Prefekti nuk firmos nderimin e Gafur Mazrekut si ‘Qytetar Nderi’

Kukësi

Prefekti nuk firmos nderimin e Gafur Mazrekut si ‘Qytetar Nderi’

Më: 19 qershor 2018 Në ora: 14:25
Gafurr Mazreku ka plagosur me armë në Kuvend në 18 shtator 1997, Azem Hajdarin.

Prefekti i Kukësit Zenel Kuçana deklaron se nuk e konfirmon vendimin e këshillit bashkiak për të shpallur qytetar nderi Gafur Mazrekun.

Ditën e djeshme në qytetin e Krumës, këshilli bashkiak i dha titullin “Qytetar Nderi”, ish-deputetit të PS-së, Gafurr Mazreku.

Pas vendimit të këshillit bashkiak, pati një valë reagimesh politike nga opozita dhe qeveria.

Kryeministri Edi Rama tha se PS i ka dërguar një kërkesë prefektit të qarkut Kukës, Zenel Kuçana për të mos firmosur këtë titull.

Gafurr Mazreku ka plagosur me armë në Kuvend në 18 shtator 1997, Azem Hajdarin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test