“Rruga e Kombit”, lirohen kuksianët e fundit - Bota Sot
“Rruga e Kombit”, lirohen kuksianët e fundit

Kukësi

E diel, 18 nëntor 2018

“Rruga e Kombit”, lirohen kuksianët e fundit

Më: 19 qershor 2018 Në ora: 16:38
Gjykata ka liruar Elton Cengun 39 vjeç, Vasil Laçin, 31 vjeç si dhe 35-vjeçarin Florin Onuzi. Më herët, u lirua sot Xhevahir Gashi.

Gjykata e Kukësit ka vendosur të lirojë të gjithë protestuesit e fundit të mbajtur në burg të “Rrugës së Kombit”, protestë e zhvilluar pak kohë më parë për të kundërshtuar vendosjen e tarifës për mjetet që kalojnë në këtë aks.

Gjykata ka liruar Elton Cengun 39 vjeç, Vasil Laçin, 31 vjeç si dhe 35-vjeçarin Florin Onuzi. Më herët, u lirua sot Xhevahir Gashi.

Kujtojmë se Gjykata e Apelit Shkodër la të lirë pak kohë më parë 7 nga 11 protestuesit kuksianë, të arrestuar pas protestës në Rrugën e Kombit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test