Kryesia e LDK-së bëri homazhe te varri i Kolonel Tahir Zemaj - Bota Sot
Kryesia e LDK-së bëri homazhe te varri i Kolonel Tahir Zemaj

Kultura

Kryesia e LDK-së bëri homazhe te varri i Kolonel Tahir Zemaj

Më: 4 janar 2019 Në ora: 13:03
Kryesia e LDK-së duke bërë homazhe

Sot në Strellc, një delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i udhëhequr nga nënkryetari Haki Rugova në emër të kryesisë së LDK-së, bëri homazhe te varri i Kolonel Tahir Zemaj, në 16 vjetorin e vrasjes së tij.

Tahir Zemaj qe vrarë në një moment prite në orët e hershme të mëngjesit të 4 janarit 2003 kur vetura e tij ishte goditur pamëshirshëm nga një breshëri plumbash duke ia marrë jetën Tahirit, të birit të tij Enisit dhe kushëririt të tij, Hasanit. 

Vrasësit e tij kurrë nuk u gjetën e nuk u dënuan nga organet e drejtësisë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...