Dy neomarksistët e protestave anarshiste kaotike - Bota Sot
Dy neomarksistët e protestave anarshiste kaotike

Kultura

Dy neomarksistët e protestave anarshiste kaotike

Nga: Sali Leka Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 11:51
Sali Leka

Për dijeni të Z.Gramoz Ruci,deputetët  socialistë dhe pseudodjathtistë.

Për dijeni të cdo njeriu që as ishte, as është neomarksist, anarshist kaotist.

Edhe për dijeni të Znj.Gentjana Sula kryetare e Autoritetit për hapjen dhe studimin e dosjeve të sigurimit komunsit. I kanë shtrembëruar, katranosur dhe fallsifikuar simos më keq në vitet 1992-1997. Vitet e muzgut skëterrist. Kurrë mos u kthefshin!

Sali Leka

E dielë 3 shkurt katër shokë intelektualë Hysni Cara, Rrahman Kasa, Polikron Aleksi, Jorgo Mihali u takuam, biseduam dhe më thanë: “ Neve jemi me Edi Ramën dhe partinë socialiste, por në 16 shkurt 2019 në Tiranë do të bëhet demostratë e madhe për të rrëzuar Edi Ramën dhe qeverinë. Zhurmojnë e thonë për skandale në Durrës, Kryetari i Bashkisë Vangjush Dako me oligarkët ka blerë vota në fushatën zgjedhore 2017. A do të rrëzohet Edi Rama? ”

Edhe unë u tregova, jo jo kurrë jo! Nuk rrëzohët Edi Rama as qeveria socialiste.

Është e vërtetë se Durrësi, Tirana, Shkodra, Lezha, Kruja, Elbasani, Korca, Berati, Lushnja, Fieri, Vlora,Saranda, kanë pasanikë, oligarkë me fonde monetare dhe pasuri të madhe.

Pasuria e këtyre pasanikeve oligarkë nuk bën kërdi as batërdi, por bën dhe do të bëjë mrekulli për te mirën dhe dobinë e popullit shqiptar, edhe nëse paguajmë lekë për votuesit e partisë socialiste.

Une nuk jam pasanik oligark, por po të isha dyqind e pesëdhjëte million lekë do tua jepja falas  atyre që votojnë Edi Ramën dhe qeverinë moderniste.

Unë as isha as jam pasanik, por isha dhe jam vigan human eposik.

Fatmirësisht kisha dhe kam shtatëqind e pesëdhjetë shokë, shoqe, miq dhe mikesha guximtare krenare dhe mendimtare vizionare dhe kanë votuar, dhe do të votojnë partinë socialiste me Edi Ramën kryeministri  reformave te domosdoshme dhe shumë të dobishme.

Edi Rama me qeverinë e besuar nga populli nuk rrëzohet edhe sikur të grumbullohen në Tiranë  katërqind mijë persona.

Me partinë socialiste dhe Edi Ramën janë dhe do të jenë katër million shqiptarë edhe në Diasporë.

Jemi në shekullin XXI. Në shekullin XX Shqipëria kishte dyzet mijë neomarksistë monstruoziztë, obskurantistë mizoristë, por sot nuk jetojnë.

Edhe sikur të ringjallen këta dyzet mijë neomarksistë mëkatarë zuzaristë të shekullit XX Edi Ramën, qeverine moderniste dhe partinë socialiste nuk e rrëzojnë, as nuk e eleminojnë.

Në Shqipëri janë 24 parti politike, shumica janë te pista negative regressive.

Partia socialiste është dhe do të jetë parti shembullore, pastërtore positive.

Në Shqipëri janë 44 shoqata publike, por shumica janë skurrike, rrakitike, destruktive abusive.

Kanë gazeta, televizione, instagrame dhe portale elektronike mediatike dhe cdo ditë i mbushin me trillime, gënjeshtra dhe shtrembërime të rëmdomëta, të neveritura.

Llogjikën e  tyre mendore e kanë mbushur dhe e mbushin me procka dhe brockulla skorrore dhe nuk kuptojne që sa më shumë sajime të stisura flasin, shkruajnë dhe kanë për të shkruar Edi Rama me qeverinë nuk ka për tu rrëzuar, por ka për të triumfuar. Po po triumfuar!

Do të trimfojë për te mirën e popullit shqiptar  i shumëvuajtur edhe në dekadën e parë të shekullit XXI ka vuajtur shumë.

Tani jemi në dy vitet e fundit të dekadën e dytë.

Në vitin 2021, viti i parë i dekadës tretë, populli shqiptar me partinë socialiste dhe Edi Ramën me qeverinë pozitive do të konsolidojë demokracinë e vërtetë shembullore, publike jetësore dhe drejtesinë juridike ligjore jetike.

Shokët me thanë: „“ Kush janë dy neomarksitë e protestave anarshiste kaotike“ ?

Unë u fola: Emrat e tyre do ti shkruaj në nje tregim ekskluziv, por fletushkat e shoqatave dhe grupimeve regressive nuk i botojnë tregime faktike positive.

Unë nuk jam dëshpëruar nga katrahura e mosbotimeve dhe censura makabre e krimeve.

Unë isha dhe jam si kopshtari i palodhur, i papërtuar që mbjell pemët, vreshta, gëzohet dhe nuk dëshpërohet kur i vjedhin fruta pjalmike aromatike.

Mua më kanë vjedhur 2700 tregime të vërteta të dobishme dhe poezi lirike erotike , eposike si thesare te cmuara jetike nektarike.

Këta kusarë, mizorë dhe mëkatarë zuzarë ishin dhe janë te angazhuar kundër të vërtetës dhe të drejtës jetësore sublime dhe sot duan te  rrëzojne Edi Ramën me qeverinë legjitime.

Qeveria socialiste e përkushtuar moderniste me perspektivë për reforma kryesore të dobishme shembullore edhe për shekullin XXII.

Nuk mund të rrëzohen vepra monumentale madhështore me shpifje të stisura, të pështirosura dhe me fjalë të pista vulgare brutale.

Llogjika dhe psiqika e mëkatarëve dhe zuzarëve e errësuar dhe mendojnë se duke shkruar sa me shume sajime dhe trillime lëkundet toka dhe trembet bota.

Punimet tek pallati me shigjeta dhe Astiri akoma nuk kanë filluar, por mëkatarët dhe zuzarët llomotisin dhe shkruajnë nëpër gazeta dhe portale “ Edi Rama me oligarkun Bashkim Ulaj vodhën dhe grabitën 40 milion euro. Duhet ta rrëzojmë dhe ta hedhin në Lanë ”.

Kështu shkruajnë dhe thonë por e vërteta qëndron dhe do të qëndrojë, Edi Rama me qeverinë dhe me Bashkim Ulaj as kanë vjedhur as kanë për të vjedhur, por do të ndërtojnë Unazën e madhe në Tiranë vepra gjigande madhështore.

Sali Leka Cel 0683855304

Tiranë shkurt 2019

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...