Adem Jashari - Bota Sot
Adem Jashari

Kultura

Adem Jashari

Atdhe Geci Nga Atdhe Geci Më 16 shkurt 2019 Në ora: 21:03
Adem Jashari

Asnjë liri në këtë botë
nuk është e përfunduar
persosmëria saj vazhdon
nëpër lufta dhe beteja

Kosova ka duar të bukura
të ngrej lart flamurin e saj
të mbroj veten, identitetin
këtë tokë të gjithmonshme

Çlirimi ishte qëllimi ynë
Kosova feston Kosovën
shtet në radhë të shteteve
popull në mes të popujve

Tek çdo banor i Kosovës
Kosova ka kroin e gjakut
sa herë t´ i thahet buza
dhe sa herë ta marri etja

Kosovë, Iliriadë, Shqipëri
betohem se s´kam vdekur
nëse flamuri pyet për mua
i thuani ...se jam në valle!..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...