Ndahet nga jeta në moshën 97 vjeçare artistja Doris Day - Bota Sot
Ndahet nga jeta në moshën 97 vjeçare artistja Doris Day

Kultura

Ndahet nga jeta në moshën 97 vjeçare artistja Doris Day

Më: 13 maj 2019 Në ora: 16:13
Doris Day

Është ndarë nga jetë në moshën 97 vjeçare Doris Day, artistja popullore dhe këngëtarja amerikane që u bë e famshme si ‘E dashura e Amerikës’.

Në ekranin e madh ajo interpretoi me Rock Hudson në seritë e famshme të filmave komedi si “The bed tells” dhe “Love, come back!”.

Për Alfred Hitchcock ajo ishte protagoniste e ‘Njeriu që dinte shumë’, një film në të cilin këndonte këngën e famshme ‘Que sera sera’. Ajo kishte festuar 97 vjetorin e saj në 3 prill.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...