Nëse.... - Bota Sot
Nëse....

Kultura

Nëse....

Nga: Zymer Mehani Më: 15 maj 2019 Në ora: 15:47
Zymer Mehani

Nëse diku vdes një njeri i ri
Një zakon është ndërruar në botë gjithsesi

Nëse diku fyhet një femër
Mes nesh është e krisur dhe e prishtë një zemër

Nëse diku mbi fëmijët ushtrohet dhunë
S’mund të jem’ të pafajshëm as ti dhe as unë

Nëse diku një urë shkatërrohet
Ndalet një rrugëtim, një miqësi rrënohet

Nëse diku një faltore përdhoset
Do hecim drejt humbjes, emri na njolloset

Nëse diku e vërteta mohohet
Mua, por dhe ty e drejta na cenohet

Nëse diku shkelet butësia           
Aty s’ka qetësi, është e zbehtë liria

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...