3 në 1 - Bota Sot
3 në 1

Kultura

3 në 1

Nga: Sabahate Byci Më: 8 qershor 2019 Në ora: 12:52
Sabahate Byci

Sa mirë që erdhët miq

Nga andej apo këndej,

1.- ejani,

2.- mirë se vini

Nga Përëndimi e Veriu

Nga Lindja dhe Jugu,

3.- të gjithë

Nga Autenticiteti i së vërtetes

Së mbetur jetim nëpër shekuj

4.- rreth vatrres.

Poet të kthyer nga tretja me këngët

Për hirë të Nënëmadhes

5.- të këndojim

Këngët shekullore, mijvjeqare

Gjithandej nga VeJuLiPe

6.- pa droh

7.- në Sofrën tonë të MADHE

Shpirtbardhsi ala Via Maris

Para Eres së re,e vjeter në të Lashten

8.-Amantia, Lychnidos, Ulpiana etç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...