Sot në orët e hershme të mëngjesit ndërroi jetë shkrimtari Milazim Kadriu - Bota Sot
Sot në orët e hershme të mëngjesit ndërroi jetë shkrimtari Milazim Kadriu

Kultura

Sot në orët e hershme të mëngjesit ndërroi jetë shkrimtari Milazim Kadriu

Nga: Zymer Mehani Më: 13 korrik 2019 Në ora: 10:11
Milazim Kadriu

Milazim Kadriu, mësimdhënës, publicist e shkrimtar, pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë, sot, më 13 korrik 2019..

Milazim Kadriu ka shkruar këto vepra letrare:

“Lindi dielli” (poezi për fëmijë)-2000;

“Flakadani i lirisë” (50 autorë-100 poezi)-2012;

“Tri shkronja” (poezi për fëmijë)-2014;

“Uragani i lirisë” (20 autorë-55 poezi)-2017;

“Refleksione letrare” (kririkë)- 2017;

“Vështrime letrare” (kritikë)-2017;

“Përsiatje letrare” (kritikë)-2018;

“Ata që për liri u flijuan”-2018;

“Një krismë pushke për liri”-2019;

Bashkautor i monografisë “Feniksët e lirisë” (deri më tash janë botuar 17 libra).

Është përfaqësuar me poezi në mbi 50 vëllime poetike të autorëve tjerë (libra përkushtues), që janë botuar në Kosovë, Shqipëri, Preshevë, Maqedoni dhe në diasporë.

Milazim Kadriu ishte bashkëpunëtor i gazetave “Bota Sot”, “Epoka e re”, “Kosova Sot” etj...etj. ...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...