Kampistët e Kampit Ndërkombëtar vizitojnë Muzeun Etnologjik - Bota Sot
Kampistët e Kampit Ndërkombëtar vizitojnë Muzeun Etnologjik

Kultura

Kampistët e Kampit Ndërkombëtar vizitojnë Muzeun Etnologjik

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 07:20
Kampistët e Kampit Ndërkombëtar

Kampistët e Kampit Ndërkombëtar sot vizitojnë Muzeun Etnologjik në Prishtinë.

Kampistë nga Franca, Izraeli, Amerika, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Shqipëria dhe Kosova, ndër shumë aktivitete të tjera, do të vizitojnë Muzeun Etnologjik të Kosovës për të shkëmbyer njohuri kulturore mes kampistëve vendas dhe kampistëve vizitorë.

Të gjithë do të shijojnë ushqime tradicionale, si pite dhe fli, e do të kënaqen duke mësuar për kulturën tonë shqiptare.

Kampi Ndërkombëtar financohet nga "Programi i shoqërisë civile për Shqipërinë dhe Kosovën", financiuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë dhe menaxhuar nga Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile (KCSF) në partneritet me Partnerët Shqipëri për Ndryshim dhe Zhvillim (PA).

Kampi poashtu përkrahet nga Programi Angazhimi për Barazi – E4E, i financuar nga Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar – USAID dhe zbatuar nga Qendra e Trajnimeve dhe Burimeve për Avokim – ATRC, si dhe Komuna e Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...