Përball pasqyrës - Bota Sot
Përball pasqyrës

Kultura

Përball pasqyrës

Nga: Ramiz Spahiu Më: 21 korrik 2019 Në ora: 09:35
Ramiz Spahiu

Përball pasqyrës, atë ditë

Kur skuqje buzët ti

Lehtas kaloja përskaj

Lakmoja e të vidhja me sy.

 

Lakmoja, s’e shkoqja dot

Shikimin tim bredhës

Nga buzët e zgjatura kot,

Nga sytë, nga shikimi yt thërres.

 

Lakmoja buzët e zgjatura drejt pasqyrës,

Dhe sytë, dhe flokët e se mirës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...