Poetja Naxhije Doçi mori çmimin “Ora e lidhjes” - Bota Sot
Poetja Naxhije Doçi mori çmimin “Ora e lidhjes”

Kultura

Poetja Naxhije Doçi mori çmimin “Ora e lidhjes”

Naxhije Doçi Nga Naxhije Doçi Më 7 tetor 2019 Në ora: 17:08
Në foto mirënjohja –çmimi “ora e lidhjes”, ndarë për poeten Naxhije Doçi nga kryetari i shoqatës për kulturë dhe art “Fidani” – Prizren dhe prof. Sabri Bresa.

Naxhije Doçi nga Prishtina mori çmimi “Ora e Lidhjes” (Vendi i parë) për poezinë “ Prizreni me Bedena Guri” – Shifra “ Lumbardhi melodik”.

Çmimi i është ndarë nga shoqata për kulturë dhe art “Fidani” – Prizren, në manifestimin tradicional “Ditët e Lidhjes”, 10 qershor -2019 ( i 26-të me radhë).

- Faleminderit sinqerisht dhe përzemërsisht për vlerësimin dhe për çmimin e ndarë shoqata për kulturë dhe art “Fidani” – Prizren. –nderim i pafund për ju dhe për jurinë e nderuar! Nderim e falënderim edhe për kryetarin e shoqatës “ Fidani” – Prizren, z. Berat Batiu, që edhe ma dhuroi mirënjohjen e çmimit të ndarë, bashkë edhe me prof. Sabri Bresa!

-Krenare dhe shumë e lumtur për pjesën e jetës sime në Prizren, si edhe për shkollimin tim të mesëm, në shkollën normale, në Prizrenin e bukurisë dhe të krenarisë kombëtar.

-Naxhije Doçi - Prishtinë - 05. 10. 2019

Në foto mirënjohja –çmimi “ora e lidhjes”, ndarë për poeten Naxhije Doçi nga kryetari i shoqatës për kulturë dhe art “Fidani” – Prizren dhe prof. Sabri Bresa.

-Prizren – tetor - 2019

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...