Llapusha djep inspirues i artistëve - Bota Sot
Llapusha djep inspirues i artistëve

Kultura

Llapusha djep inspirues i artistëve

Nga: Habib Zogaj Më: 7 shkurt 2020 Në ora: 20:01
Nexhmije Pagarusha

Llapusha ime e emrave të mëdhenjë në art:
-Sefë Mleqani,-mbreti i këngëve kreshnike,
-Dueti Salih e Feris Krasniqi të njohur botërisht,
-Xhelil Islami,-instrumentist (sharki),
-Rizah Bllaca,- i këngëve legjendare dhe patriotike,
-Bijtë (djemtë) e Sefës,-rapsod e dëshmorë,
-Nexhmije Pagarusha,- Bilbili i këngës shqipe

Këta emra të përveçëm pasohen nga një taborr artistësh të muzikës, skulpturës, pikturës, letërsisë, publicistikës dhe fusha të ndryshme të artit, kulturës e medias.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat