Hatixhja: Dua të më lënë të qetë me intervistat, kam punë me bletët - Bota Sot
Hatixhja: Dua të më lënë të qetë me intervistat, kam punë me bletët

Kultura

Hatixhja: Dua të më lënë të qetë me intervistat, kam punë me bletët

Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 14:03
Hatixhe Muratova

Hatixhe Muratova – personazhi kryesor i filmit dokumentar “Honeyland”, që u nominua në dy kategori për çmimin Oskar, ka folur për jetën që e dëshiron, pas suksesit që e arriti me filmin.

Ajo tha se tani dëshiron të pushojë dhe të jetë më e qetë.

Qeveria e Maqedonisë do ta shpërblejë me tre milionë denarë ekipin e “Honeyland”

“Dëshiroj të më lënë të qetë me intervista. Tani kam punë me bletët. Kam kaluar shumë mirë këtu. Më shumë më ka pëlqyer oqeani. Nesër do të kthehemi. Por dua të më lënë pak të qetë”, tha Hatixhja.

Ndryshe, filmi “Honeyland” u nomuniua në kategorinë e filmit dokumentar më të mirë dhe në kategorinë e filmit më të mirë të huaj, por nuk arriti të fitojë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat