Me ngjyrën e dashurisë - Bota Sot
Me ngjyrën e dashurisë

Kultura

Me ngjyrën e dashurisë

Nga: Jan Kosova Më: 30 mars 2020 Në ora: 18:11
Jan Kosova

E nuk i takoj as Zogjtë, sikur më kanë braktisur
I vetmuar në ëndrrat e mija ende fluturoj qiellit
Mirëpo do të merr fund edhe kjo kohë e krisur
Dhe shpejtë do t'i shijojmë prap rrezet e diellit

Do të shkoi në Gjirokastër, të të pres te kalaja
Ta ringjallim festivalin që padrejtësisht u shua
Do t'i ngjyros muret e kalasë, nuk bëhet hataja
Me ngjyrën e dashurisë do ta shkruaj: "Të dua".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat