Fiset kryesore Ilire dhe figurat qendrore të iliro-arbërorëve

Kultura

Fiset kryesore Ilire dhe figurat qendrore të iliro-arbërorëve

Nga: Gjon Keka Më: 27 prill 2020 Në ora: 23:05
Foto ilustrim

Fiset kryesore Ilire dhe figurat qendrore të Iliro-arbërorëve mund të përmblidhen simbolikisht edhe në dorën tonë, aty gjenë hapësirë për t’i përshkruar emrat e fiseve dhe figurave dhe jo rastësisht në dorë, Gishtrinjët janë shenjë e identifikimit të identitetit tonë , e në këtë rast e identitet tonë dhe rrënjëve tona të lashta iliro-arbërore.

Dora si simbol me anë të së cilës në përshendesim, punojm dhe shkruajm etj ,kanë një rëndësi të madhe edhe në zgjatjen e dorës për paqe ,për përshendetje miqësh etj etj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat