Orkestra Frymore e Forcës së Sigurisë Kosovës shfaq koncert në kohë pandemie

Kultura

Orkestra Frymore e Forcës së Sigurisë Kosovës shfaq koncert në kohë pandemie

Më: 27 maj 2020 Në ora: 14:14
Orkestra Frymore e Forcës së Sigurisë Kosovës

Në kuadër të angazhimeve të Orkestrës Frymore të Forcës së Sigurisë Kosovës, është realizuar një performancë nga ushtarakët e Orkestrës Frymore nga ambientet e tyre familjare.

Për shkak të specifikave të realizimit dhe kushteve të krijuara me pandeminë Covid19, performaca është realizuar nga ambientet shtëpiake, me këto dy aranzhime të realizuara ushtarakët kanë treguar se edhe në kushte të vështira mundë të bëhen aktivitete të këtij lloji,vetëm duhen angazhim e përkushtim.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat