Bilbili këndon - Bota Sot
Bilbili këndon

Kultura

Bilbili këndon

Më: 8 qershor 2020 Në ora: 20:21
Bashkim Saliasi

BILBILI  KËNDONTiranë 08.06.2020

Sipër në kodrë,

Gjelbërim i rrallë,

Sa bukur që dukesh,

E mira Tiranë.

 

Grupi ynë i vogël,

Shijonë behar.

Bilbili këndon,

Jeshil anë e mbanë..

 

Ajri i pastër,

Shkëlqim qelibar.

Koronavirusui,

Tmerroi dynjanë.

 

S’përdoren makina,

S’përdoren urban.

Zogjtë cicërojnë,

Nga virusi frikë s’kanë.

 

Populli më këmbë,

Me oreks bukën hanë.

U shofsh corona virus,

Na trete të gjall.

 

Ecim dhe mendojmë,

Si do vej ky hall.

A do shuhet virusi,

Të dalim si më parë.

 

Bilbili këndon,

Sharlatanët zënë e qajnë.

Pranëvera iku, populli pyet?!

-Verës, do dalim vallë?!.

 

Bilbil,këndon,

Jeshil anë e mbanë...

Grupi ynë i vogël,

Shijonë behar.

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat