‘Brenda ditës, si me magji, tradhtari mund të bëhet patriot dhe patrioti tradhtar’ - Bota Sot
‘Brenda ditës, si me magji, tradhtari mund të bëhet patriot dhe patrioti tradhtar’

Kultura

‘Brenda ditës, si me magji, tradhtari mund të bëhet patriot dhe patrioti tradhtar’

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 16:18
Fan S. Noli

Noli është nga ato figura komplekse që rrallë mund t’i kuptosh drejtë, pasi gjithmonë ka diçka të fshehur brenda çdo fjale.

Në gjithë thëniet dhe fjalimet që Noli ka mbajtur, është vlerësuar shumë realiteti që ai shpreh dhe mënyra e mendimit dhe perceptimit të tij.

Si një personalitet me njohuri të gjerë, Noli ka kontribuar gjatë tërë jetës së tij për kombin shqiptar, të cilin donte ta shihte të njëjtë me popujt tjerë.

Ndërkaq, sot KultPlus ju sjell një thënie shumë të njohur të tij.
‘Brenda ditës, si me magji, tradhtari mund të bëhet patriot dhe patrioti tradhtar’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat