Festë apo protestë? - Bota Sot
 Festë apo protestë?

Kultura

 Festë apo protestë?

Nga: Petrit Dibrani Më: 12 qershor 2020 Në ora: 22:54
Petrit Dibrani

Të festohet, apo të protestohet, në 21-një vjetorin e çlirimit?

Kur festohet, duhet pasur gëzim!

Kur protestohet duhet pasur triumfim!

Festa dhe protesta nëpër sheshë dhe në gazeta.

Himni kombëtar shqiptarë, këndohet nëpër festa!

Pse këndohet edhe në protesta?

Përgjigjen e presim, nga ata që ftojnë, në të njejtën kohë të festojmë dhe të protestojmë....

Deri kur, duhet të shfrytëzohet fillimishtë, himni kombëtar, ndjenjat e qytetarëve në përvjetore gëzimi, në përvjetore kujtimi, e sidomos tani në gjendje pandemie me Covid-19.

Në kohë pandemie, festë apo protestë?!

Çudi, po jo rastësi!

Qytetarët ftohen, në kohë pandemie në festë apo protestë, s’po e dimë?!

Festa dhe protesta....

Qytetarët duhet ta vlerësojnë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat